Technologia

izolacje pianą otwarto i zamkniętokomórkową

Nasze aplikacje pianą poliuretanową wykonujemy przy użyciu systemu natrysku piany Wintermann 350. Pomimo niewielkich rozmiarów urządzenia to jest bardzo wydajne. Dzięki temu nasze aplikacje pianą są bardzo dokładne i pozwalają na szerokie spektrum realizacji pod potrzeby klientów. Urządzenie może być zasilone z dowolnego przyłącza jedno lub trójfazowego. Dzięki niewielkim rozmiarom urządzenia z łatwością poruszamy się po placach budów.

Wybrane zastosowania natrysku piany otwarto
i zamkniętokomórkowej

  1. Spienianie poliuretanu oraz produkcja polimocznika
  2. Ocieplanie domów, uszczelnianie dachów
  3. Ocieplanie chłodni, hangarów i magazynów
  4. Izolacja piwnic, fundamentów, wylewek i silosów
  5. Wykonywanie hydroizolacji

Wydajność maksymalna urządzenia to 9 kg / minutę. Urządzenie z powodzeniem natryskuje niemal każdą piankę otwarto i zamknięto komórkową. Dla jeszcze lepszych aplikacji wykorzystujemy mieszadło pneumatyczne mieszające jeden z składników piany.

Film ukazujący urządzenie Wintermann 350 w trakcie aplikacji piany otwarto komórkowej

.

Pianka poliuretanowa

Pianka poliuretanowa to dwuskładnikowy system poliuretanowy złożony z poliolu i izocyjanianu. Podstawowy podział pian rozróżnia pianę otwartokomórkową oraz pianę zamkniętokomórkową

Piana zamkniętokomórkowa jest paroszczelna, dlatego idealnie nadaje się na wszelkiego rodzaju izolacje wykonywane na zewnątrz budynków. Aplikuje się ją na materiał sztywny typu beton lub blacha. Natomiast nie jest dedykowana do aplikacji na pracującą więźbę dachową - ryzyko pęknięć oraz pojawienia się szczelin. W swojej budowie posiada do 92% komórek zamkniętych. Wykonywane z niej są izolacje fundamentów, ocieplenia dużych powierzchni przemysłowych oraz hydroizolacje.

Piana otwartokomórkowa (piana PUR) z kolei doskonale zastępuje wełnę. Jest paroprzepuszczalna, oddycha i jest wystarczająco elastyczna dla aplikacji na pracujących podłożach typu konstrukcja dachu. W ten sposób z powodzeniem jest wykorzystywana do izolacji poddaszy.

© 2018 Pianuj.pl - wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt W3layouts